Domáce chilli omáčky z vlastnej úrody - Chilis.sk

Chilis.sk

Všetky naše omáčky obsahujú chilli papričky, ktoré sme vypestovali v našej záhrade. Z čerstvej a voňavej úrody nevaríme iba omáčky, ale tiež pripravujeme výborné sušené korenie. Pestujeme rôzne odrody, čo nám umožňuje uspokojiť priaznivcov menej pálivej, ale aj extra štipľavej chuti.

Chilli papričky Habanero sa vyznačujú stredne pálivou chuťou. Sú rôznych odrôd aj farieb, napr. žlté, červené, oranžové, hnedé. Pestujeme viaceré druhy, ktoré spolu miešame, čo našim produktom dodáva nádherné farby. Habanero Chocolate, ktoré tiež nájdete v našej záhrade, patrí medzi najpálivejšie chilli Habanero papričky. Tie majú po dozretí čokoládovo hnedú farbu, čo sa prenieslo do ich názvu.

Chilli papričky Bhut Jolokia majú zaujímavý nepravidelný tvar. Zrelé papriky môžu mať žltú, oranžovú, červenú a čokoládovo hnedú farbu. Ich chuť je výrazne ostrá, pálivosť je postupná, naberá na intenzite a potom dlho odoznieva.

Papričky Moruga Scorpion pochádzajú z oblasti Moruga na ostrove Trinidad. Ich chuť je veľmi intenzívna a návyková. Zároveň je to nenáročná plodina, ktorá sa dá pestovať kdekoľvek na svete, preto si svoje miesto našla aj v našej záhrade.

Najpálivejšou chilli papričkou na svete je podľa Guinnessovej knihy rekordov Carolina Reaper, ktorú vypestoval v roku 2012 Ed Currie v meste Fort Mills v Južnej Karolíne. Keďže štipľavej chuti sa nebojíme, museli sme ju mať. Jej plody majú extra tvar, aj extra pikantnú chuť, ktorej sa nič na svete nevyrovná.

Naše kajenské korenie je stopercentne pravé, pripravené zo sušenej odrody červenej chilli papričky Capsicum Frutescens. Výborné je do gulášov, na grilované špeciality, pražené vajíčka, ale aj do šalátov.

Naše produkty majú v kuchyni mnohoraké použitie. Grilované mäso ochutené našimi omáčkami alebo koreninami vás prenesie do inej dimenzie pálivej slasti. Guláš s naším korením získa tú správnu štipľavú chuť, ktorú s bežnými koreninami nedosiahnete. Ochutnajte naše chilli vločky so sladkým grilovaným ananásom alebo s hruškou a vychutnajte si boj sladkastej chuti ovocia s pikantne ostrým chilli.

Veríme, že naša ponuka je dostatočne pestrá, aby uspokojila každého nášho zákazníka. Nespíme však na vavrínoch a náš sortiment stále rozširujeme. K chutným omáčkam a koreninám pribudli výborné domáce klobásky.