Poctivé chilli produkty od Chilis.sk

Chilis.sk

Náš príbeh sa začal písať v roku 2014, kedy sme vo svojej záhrade začali pestovať chilli papričky, pretože do ich ostrej chuti sme sa zamilovali. Štiplavé chute sme vždy milovali, ale prvá koštovka  Caroliny reapera nám otvorilo nové dimenzie. Pri pestovaní nám pomohli poznatky našich rodičov a doštudovanie literatúry.

Začiatky predaja a prvé produkty

Chilli kúzlenie v kuchyni vyústilo v roku 2017 do založenia vlastnej značky, lebo naše omáčky zachutili nielen nám ale aj našim kamarátom a to nás presvedčilo, aby sme ich priniesli aj na váš stôl. Získali sme všetky povolenia, stali sme sa prvovýrobcom  a pestovateľom. Našim prvým produktom bola Chilis RED omáčka, ktorá je dodnes nášim najvyhladávaňejším produktom. Dizajn a balenie sa menilo, ale šiplavosť a chuť ostalo.

Mediálne vystúpenia

Práce v kuchyni a na poliach sa pokračovali a usporiadali sme prvé súťaže v jedení chilli papričiek. Médiá sa začali zaujímať o nás. V slovenskej televízií sme v relácií „Úsmevom po Slovensku“ sme vytvorili nezabudnuteľné chvíle slovenským celebritám, v maďarskej televízií sme sa objavili v relácií „Gasztroangyal“ a samozrejme písali o nás aj v novinách.

Rožšírenie portfólia

Redizajn produktov a vytvorenie nových chutí nikdy neskončí u nás. Rozšírili sme portfólio o Chilis klobásusušené chilli v mlynčekoch, pribudli kvapkátkové flaštičky pre lepšie dávkovanie. Od roku 2020 fungujeme ako firma, máme povolenie na výrobu potravín a vybudovali sme novú kuchyňu ktorá spľňa všetky kritériá.

Ocenenia z chilli súťaží

Sme veľmi hrdí, že viaceré naše produkty boli ocenené na najväčších chilli súťažiach v USA a v Maďarsku. Na top USA súťaži Scovie awards  produkt Salsa získal druhé miesto zo stoviek produktov! Na prestížnej súťaži v USA The International Flavor Awards-Spicey Flave boli ocenené produkty Pineapple a Sweet & Sour omáčka. Na na súťazi Maďarské chute boli ocené produkty RED a BBQ.

Spolupráca a priateľstvo neskončí

Vášeň a odhodľanosť k chilli a vareniu ani po rokoch spolupráce neskončí. Každý rok pestujeme viac ako 1500 rastlín, okolo 10 naších najobľúbenejších odrôd. Pravidelne chodievame na remeselnícke trhy, na najväčšie chilli festiváli a strašne to milujeme! Vo voľnom čase varíme, pečieme spolu s rodinkami a vymýšlame nové recepty.

Prajeme Vám dobrú chuť! Tomi a Zoli