O nás - Chilis.sk

Chilis.sk

O nás

Každý príbeh má svoj začiatok

Ten náš sa začal písať v roku 2014. Vtedy sme vo svojej záhrade začali pestovať chilli papričky, pretože sme sa do ich ostrej chuti jednoducho zamilovali.

Štiplavú chuť sme vždy obľubovali, ale prvá koštovka Caroliny Reaper nás preniesla do úplne novej dimenzie a odvtedy nás túžba po dokonale štipľavej chuti sprevádza.

Pri pestovaní nám pomohli poznatky našich rodičov a dostupná literatúra.

 

Začiatky predaja a prvé produkty

Naše domáce kúzlenie s chilli vyústilo v roku 2017 do založenia vlastnej značky CHILIS. Nakoľko naše omáčky zachutili nielen nám, ale aj našim kamarátom. A tí nás presvedčili, aby sme ich priniesli aj na Váš stôl.

Získali sme všetky potrebné povolenia na to, aby sme sa stali pestovateľom chili a aj prvovýrobcom na slovenskom trhu.

Prvým produktom bola legendárna CHILIS RED omáčka, ktorá je dodnes našim najvyhľadávanejším produktom. Dizajn a balenie sa počas rokov menilo, ale jej dokonalá štiplavosť a výnimočná chuť je nezameniteľná.

Mediálne vystúpenia

Varenie a tvorenie v kuchyni pokračovalo. No pribúdal aj čas strávený pestovaním či starostlivosťou o štipľavé plodiny v našej záhrade.

Usporiadali sme prvé súťaže v jedení chilli papričiek, aby si štipľavé chute mohla užiť aj širšia verejnosť. A všimli si nás aj médiá.

V televízii sme vytvorili nezabudnuteľné momenty slovenským celebritám v relácii Úsmevom po SlovenskuZahviezdili sme aj v maďarskej relácii Gasztroangyal. Začalo sa o nás a našich omáčkach písať aj v novinách. 🙂

A nás to neskutočne teší a dodáva nám to chuť pokračovať. 

Rožšírenie portfólia

Neustále vylepšujeme a redizajnujeme naše produkty. Štipľavých chutí nie je totiž nikdy dosť.

Rozšírili sme portfólio o Chilis klobásu, sušené chilli v mlynčekoch, pribudli fľaštičky s kvapkátkom pre lepšie dávkovanie.

Od roku 2020 fungujeme ako firma, máme povolenie na výrobu potravín a vybudovali sme novú kuchyňu, ktorá spľňa všetky potrebné kritériá.

Ocenenia z chilli súťaží

Sme veľmi hrdí, že viaceré naše produkty boli ocenené na najväčších chilli súťažiach v USA aj v Maďarsku. Produkty boli hodnotené profesionálnou porotou ľudí, ktorá kladie dôraz na kvalitu, zloženie a výnimočnosť. 

 Naša omáčka SALSA získala 2. miesto medzi stovkami produktov 
na TOP súťaži Scovie awards v USA! 

Omáčky PINEAPPLE a SWEET & SOUR boli ocenené na prestížnej súťaži v USA – The International Flavor Awards-Spicey Flave

 Produkty RED a BBQ získali uznanie na súťaži Maďarské chute.

Spolupráca a priateľstvo nekončia

Od ohnivej vášne k chili a vymýšľaniu receptov sme to spoločne dopracovali až k založeniu vlastnej značky CHILIS! 🔥

Naša spolupráca a hlavne priateľstvo nekončia a silnejú každým rokom. Každý rok vypestujeme viac ako 1500 rastlín z našich cca 10 najobľúbenejších odrôd. 🌶️

Navštevujeme remeselnícke trhy, chili festivaly, medzinárodné súťaže, kde naše produkty zbierajú aj ocenenia a sú uznané profesionálnou porotou. 

Ale hlavne varíme, pečieme, vymýšľame a strašne to MILUJEME! ❤️

Prajeme Vám dobrú chuť! Tomi a Zoli